Muhtar Adayı, Başkan Adayı gibiydi..

Muhtar Adayı, Başkan Adayı gibiydi..
Reklam alanı
Yayınlama: 15.10.2023
A+
A-

Muhtar Adayı, Başkan Adayı gibiydi..

Kdz.Ereğli’ye bağlı Uzunmehmet Mahallesi Muhtar Adayı Erdal Bozkurt, 15 Ekim Pazar günü, Ereğli’nin ilk seçim bürosu açılışını yaptı.

Mahallelinin kalabalık katılımı nedeniyle akıllara muhtar adayı mı, başkan adayı mı sorularını getirdi.

Önceki dönem belediye başkanlarından Murat Sesli, MHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, BBP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Yusuf Karaoğlu’nun da katıldığı seçim bürosu açılışı Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Edilen duaların ardından Bozkurt mikrofona geldi.

Oturmaya değil çalışmaya geliyorum. ekibimle beraber inşallah 31 Martta güzel bir seçimle kavga etmeden, gürültü çıkarmadan iyi bir seçim geçireceğiz. Mahallemizin bütün aday arkadaşlarına başarılar diliyorum. İnanıyorum bu seçimi biz alacağız. Seve seve alacağız, hep beraber alacağız. Bir olacağız, diri olacağız, Uzunmehmet’i çok güzel yerlerde tanıtmaya çalışacağız.

Ardından önceki dönem belediye başkanlarından Murat Sesli’yi mikrofona davet etti. Sesli ise yaptığı konuşmada:

Öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ben kendimi erkenden seçimlere hazırlandığımı biliyordum ama Erdal kardeşimiz, önce davrandı seçimlere 6 ay varken seçim bürosunu açtı. Kendisini tebrik ediyorum. Muhtarlık belediye için de çok önemli.  Belediye hizmet ederken mahallesine, muhtarın çok büyük bir gücü var. Muhtarla belediye el ele verirse, o mahalleye daha çok hizmet gidiyor. Birçok arkadaşımız daha muhtarlığa aday olacaktır. Hepsi birbirinden değerli. bu bir hizmet yarışı. hizmet etmek için vatandaşa vaad eden, vatandaşı ikna eden, vatandaşa derdini anlatan, yapacaklarını anlatanların kazanmasını istiyoruz. tabii ki bütün arkadaşlarımıza öncelikle centilmenlik temenni ediyoruz. Ama Erdal kardeşimizde  Allah gönlüne göre versin, Allah onu muhvaffak eylesin diyorum. Bu vesileyle burada toplanmış olan bütün mahalle halkına, kararını çok iyi vereceğinizi de biliyorum. Kim hizmet edecekse, kimden mahallenize hizmet gelecekse yerelde, partiye de bakmayın, nereli olduğuna da bakmayın, kim odluğuna da bakmayın. Eğer inanıyorsanız  o hizmet edecekse, muhakkak ona verin ki Erdal kardeşimizde bu görevi başaracağına inanıyorum. kendisine de güveniyoruz. Kendisine başarılar diliyorum.

Konuşmaların ardından kurdela kesimi gerçekleştirildi. Konuklara ikramlarda bulunuldu.

 

 

ENGİN PINAR

Bir Yorum Yazın

16 − eleven =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.