Cihan BAŞARAN MHP Bolu Belediye Başkan Aday Adayı

Cihan BAŞARAN MHP Bolu Belediye Başkan Aday Adayı
Reklam alanı
Yayınlama: 18.12.2023
A+
A-

Cihan BAŞARAN MHP Bolu Belediye Başkan Aday Adayı

2017 yılında MHP İl Başkan Yardımcısı olarak başladığım siyasete, 2018 yılında İl Başkanlığı ile devam ettim. 2022 yılı Aralık ayına kadar geçen, yaklaşık 5 yıllık başkanlığım sürecinde, haksız hiçbir işe aracılık yapmadım, liyakatsiz hiçbir atama ve işe alıma destek olmadım.

2017 yılında nasıl tertemiz siyasete başladıysam, 2022 Aralık ayında da aynı Cihan Başaran olarak il başkanlığı görevimden ayrıldım. Hiçbir maddi menfaat elde etmedim. Makam ve koltuk sevdalısı olmadım. Tanıyanlar bilir, Cihan Başaran sadece hizmete taliptir.

Uzun yıllardır mali müşavir, iktisat ve ekonomist mesleğimin verdiği bilgi birikimi, mesleki ve siyasi tecrübem ile, “Yüksek Hızlı Tren” hattının Bolu’dan geçmesi konusunda ilk girişimi 2018 Aralık ayında, Ankara’da Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü ziyaretimle başlattım. Daha sonra Düzce ve Ankara milletvekillerimizin desteği ile konu hakkında çalışmalara devam ettim.

Bolu, Düzce, Sakarya, İzmir, Eskişehir, Ankara EYT dernekleri ile ortak yürüttüğümüz ve Kanunu’nun oluşması için yapmış olduğumuz çalışmalar herkesçe malumdur.

Kendi hazırladığım bir kanun teklifi, TBMM Meclis Komisyonu’na sunularak kabul gördü. Ayrıca başkanlığım döneminde kanun düzenlemeleri için milletvekillerimize kanun düzenleme tekliflerimi de sundum.

2018 Yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde ve 2019 yılı Mahalli İdareler seçimlerinde MHP Bolu İl Başkanı olarak görev yaptım.

İşte bu bilgi ve birikimlerim ile Milliyetçi Hareket Partisi’nden Belediye Başkan Aday Adayı olarak karşınızdayım.

Siyasete başladığımda tertemiz nasıl bugünlere gelmiş isem, tertemiz bir şekilde bu süreçten sonra da karşınızda olacağıma söz veriyorum.

Allah utandırmasın, Bolu’nun evladı olarak, Bolu’da yaşayan vatandaşlarımıza hizmet etmek nasip olsun dileklerimle…

ENGİN PINAR

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.