Kotra: Düpedüz ihanettir..

Kotra: Düpedüz ihanettir..
Reklam alanı
Yayınlama: 17.02.2024
A+
A-

Kotra: Düpedüz ihanettir..

Kotra, Tarık Semiz’in yaptığı hareketin düpedüz ihanet olduğunu belirterek “Atilla Tarık Semiz’le yol yürüyecekleri uyarayım: asla güvenmesinler, karakteri her yere gitmeye müsaittir.” dedi.

Gülüç’te MHP’den 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olan ve iki kez kaybetmesine rağmen A.Tarık Semiz, 2024 seçimleri öncesi 3. Kez MHP’den Gülüç Belediye Başkanı adayı yapıldı. Ancak Semiz, MHP’de aday listelerinin verileceği son gün istifa ederek, AK Parti ile anlaştı.

Gülüç’te yaşananları nasıl değerlendirdiğini sorduğumuz MHP MYK Üyesi Murat Kotra, Atilla Tarık Semiz’in hareketini ihanet olarak değerlendirdi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Engin Pınar’ın sorularını yanıtlayan Kotra, verdiği cevaplarda sert ifadeler kullanarak şunları söyledi;  “A.Tarık Semiz’in bu ihaneti çok önemli değil. Seçim zamanlarında böyle şeylerin olması doğal. Daha öncede AK Parti’ den bize geçen arkadaşlarımız oldu, bizden de AK Parti’ye geçen arkadaşlarımız olabilir. En azından Cumhur İttifakının içinde kalmış oluyorlar. Bizim burada dikkat çekmek istediğimiz husus A. Tarık Semiz’in Milliyetçi Hareket Partisi’ni Gülüç ‘te adaysız bırakmak istemesidir. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir Durmaz listelerin ayın 16’sında teslim edileceğini açıklamıştı. A.Tarık Semiz’de bunu bilerek böyle bir adım attı. 3-5 gün önce bu kararı alsaydı ‘tercihidir’ der geçerdik ama son gün olması düpedüz ihanettir. Bunun duyumları bize gelmişti. Biz de tedbirimizi almıştık. Şimdi Gülüç Belde Başkanlığımızı yapmış Şükrü Özcan ile yola devam ediyoruz. Şükrü Başkan davasını cebinde taşıyan değil, yüreğinde yaşayan samimi bir dava arkadaşımızdır. Allah nasip ederse Gülüç’te sonuç alacağız. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Burada bir husus daha var; Gülüç’te bu ihanete tanık olan, bu anı yaşayan Zonguldak‘da ki tüm Ülkücüler nefes aldığı müddetçe A. Tarık Semiz bir daha Milliyetçi Hareket Partisi’nin kapısından içeri adım atamaz. Daha önce bir kere yaptı, şimdi tekrar yaptı. Bir de utanmadan ‘Cumhur İttifakı’nı gerçekleştirdim’ diyor. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmadığını, sen kim oluyorsun da yapıyorsun? Bizim AK Parti ile İttifakta bir sorunumuz yok. Bu gibi münferit olaylar, münferit sözler asla İttifaka zarar vermez. Son olarak Atilla Tarık Semiz’le yol yürüyecekleri uyarayım: asla güvenmesinler, karakteri her yere gitmeye müsaittir. Atilla Tarık Semiz gibiler Cumhur İttifakına asla zarar veremez. İl Başkanımız Mustafa Öztürk’ün başkanlığı ve koordinesinde tüm dava arkadaşlarımız Zonguldak’ta Sayın Ömer Selim Alan için sahadalar.

ENGİN PINAR

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.