Okullarımızda güzel şeyler de oluyor..

Okullarımızda güzel şeyler de oluyor..
Reklam alanı
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

Okullarımızda güzel şeyler de oluyor..

Erasmus etkinlikleri çerçevesinde Türkiye, Hırvatistan, Bulgaristan ve Portekiz’in katılımlarıyla şehrimizde bulunan öğretmen ve öğrenciler bir araya geldiler. Türkiye hareketliliği ayağında ev sahipliği yapan Gülüç  İbrahim İzmirli Anadolu Lisesi  Müdürü Haşim Çakır konuya ilişkin yazılı açıklamasına şunları ifade etti:

Gülüç İbrahim İzmirli Anadolu Lisesi , Hırvatistan, Bulgaristan ve Portekiz’in katılımları ile “VR-WE ARE ERASMUS – Modernization and improvement of the quality of the teaching process by applying virtual reality technologies” projesinin sonuncu hareketliliği olan Türkiye Hareketliliğini gerçekleştirdi. Yurt dışından gelen 8 öğretmen ve 21 öğrenci ile 4 gün boyunca etkinlikler gerçekleştirildi.
6 Mayıs 2024 Pazartesi günü açılış toplantısı ve karşılama etkinlikleri kapsamında, halk oyunları, müzik dinletisi, ebru etkinliği, misafir ülkelerin yerel halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.
Salı günü buz kırıcı etkinlikler ile güne başlanıp, okulumuzun Biyoloji Öğretmeni Ali Fikri YAPICI ve öğrenci ekibinin yaptığı VR gözlükle ders tasarımı çalışmaları tanıtılıp, öğrencilerle atölyeler gerçekleştirildi.
Çarşamba günü, sertifika töreni, ardından Kdz Ereğli’nin kültürünü tanıtan Oyuncak Müzesi, Kent Müzesi, Cehennem Ağzı Mağaraları ziyaret edilip, Perşembe günü ise Kültürel İstanbul Gezisi ile Türk Kültür Tarihi için önemli olan tarihi eserler tanıtılıp Boğaz gezisi yapıldı.
Tüm bu etkinliklerde bizleri destekleyen ve her daim yanımızda olan okul idaresine Proje Yürütücülüğünü yapan okulumuz İngilizce Öğretmeni Nebahat ÇANKIRLI’ya, tüm süreç boyunca bizlere destek veren okulumuzun öğretmenleri Çiğdem HÜRGÜL, Yunus Ertürk, Anıl Ergin, Özkan Zeki,Kemal Sancar ve ismini unuttuğumuz emeği geçen değerli öğretmenlerimize, Okul aile birliğimize, destek personelimize, sevgili öğrencilerimize teşekkür ederiz.

ENGİN PINAR

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.